Sohbet Odaları

Ağustos 26, 2020 ile admin

İletişimin insan hayatı ile beraber başlaması ve insanların gerekliliklerini yerine getirmesi oldukça önemli bir konudur. İletişim insanlığın oluşumundan bu yana var olan, gelişimini devamlı devam ettiren, kendini dillere ayıran ve her topluma özel olan bir kuramdır. İletişim sayesinde günlük ihtiyaçlarımızı görebiliyor ve düşüncelerimizi başkalarına aktarabiliyoruz.

Ünlü düşünürün de dediği gibi; İnsan düşünen bir hayvandır. Aristoteles’e ait olan bu söz ancak iletişimin varlığıyla can bulabilir. İster sözlü, ister sözsüz, iki insan arasında eğer bir iletişim ağı bulunuyorsa düşüncenin önemi ortaya çıkar.

Geçmişten bu güne chat ağlarının gelişmesi ve insanlar arasında bulunan mesafelerin kısalması işlev bakımından oldukça yüksek potansiyele sahiptir. İnternet iletişim ağının cep telefonlarına ve tabletlere de girmesi pek çok açıdan kullanıcıya olanak sağlamıştır. Bu olanakların başında da sohbet gelmektedir.

Chat sohbet; en az iki insan arasında, dilin işlevleri kullanılarak, bir kişinin düşüncesinin diğer kişiye aktarılmasına ve karşılıklı yapılan bu faaliyetlere verilen isimdir. Sohbetin öneminin özellikle toplumumuzda oldukça farklı tabakaya yerleştirilmesi, insanlar için paha biçilemez derecede kıymetli olması ortaya yeni uygulamalar ve sistemler çıkarmıştır.

Milyonlarca insanın mesafe fark etmeden, tanıdıklarıyla ya da tanımadıklarıyla muhabbet etmesini sağlamayı başaran, yeni kişiler tanımasını daha da kolaylaştıran, beyinsel faaliyetlerini diğer sohbet kişilerine aktarmasına yarayan online sohbet siteleri ortaya çıkan en önemli yeniliklerden birisidir